Domů

Adopce - David Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 41448
Chlapec,
Adoptován
David Onyango je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu St. Ann Uyemba Center School.
Město, čtvrť: Kisumu -
Země: Kenya
Matka: Alice Atieno Nyedere, nar. 1974, farmářka
Otec: Samuel Opiyo Nyedere, nar. 1974, farmář
Opatrovník: -, farmář
Popis situace: David žije s babičkou, které se snaží v domácnosti pomáhat, když zrovna není ve škole. Babička má další 4 děti. Z malé farmy, kde žijí, utrží z části výnosu na trhu jen 600 šilinků (cca 150 kč) měsíčně. Bydlí v hliněném domku o 2 místnostech. Doma vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z přehrady. David trpí bolestmi na prsou a má žaludeční problémy. V roce 2018 nastoupí do 7. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Barbora Mrňáková, barbora.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 431 336

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.