Domů

Adopce - Alice Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 41449
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Judith Auma, nar. 1974, farmaří
Otec: Ayub Nyesy, nar. 1972, farmaří
Popis situace: Alice se narodila 6.2.2001, má 5 sourozenců. Její rodiče farmaří a měsíčně vydělají asi 8000 Ksh ( asi 2000 Kč). Bydlí v hliněném domku se dvěma místnostmi, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Alice je zdravá. V roce 2020 dívka by měla dostudovat střední školu a skládat závěrečné maturitní zkoušky. Pomůžete jí školu dokončit?Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK /220 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.