Domů

Adopce - Seline Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 41456
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Dorca Amolo, nar. 1964, farmaří
Otec: George Omondi, nar. 1965, drobné podnikání
Opatrovník: -
Popis situace: Selline má 5 sourozenců. Sestra Sella je také v programu adopcí. Žijí s rodiči na venkově. Selline se narodila 22. 11. 2001. Rodina bydlí ve vlastním třípokojovém hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Rodiče měsíčně vydělávají kolem 8000 Ksh (asi 2000 Kč) a jsou vděční za pomoc Selline. V roce 2020 dívka by měla dostudovat střední školu a skládat závěrečné maturitní zkoušky. Pomůžete jí školu dokončit? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 16,800 Kč/660 Eur ročně.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.