Domů

Adopce - Elma Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 41459
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Roseline Awuor, nar. 1980, farmářka
Otec: Paul Nyabul, nar. 1972, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Elma žije s matkou ve městě Kisusmu spolu se 4 sourozenci. Otec zemřel 10.8.2010 na TBC. Elam rád hraje netbal. Občas má malarické záchvaty. Bydlí ve vlastním domku o 1 místnosti, vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z přehrady.Elma nyní přišla o svého adopt. rodiče. V roce 2020 je v 2. ročníku střední školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.