Domů

Adopce - Dolphine Juma Okelo

Zpět
Číslo dítěte: 41472
Dívka, 20 let
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Consilata Atieno Milanya, nar. 1964, prodavačka zeleniny
Otec: Joseph Okelo Ondewe, nar. 1964, čistič aut, příležitostně provozuje převážení na j
Opatrovník: -
Popis situace: Dolhine se narodila 10.10.2004 a chodí do druhé třídy.v oblasti Kisumu ve vesnici Kibos-Okolwa. Žije s oběma rodiči - otec Joseph Okelo, narozen 1964, matka Consolata Okelo Mulanya narozena 1964, a se svými 4 staršími sourozenci - Nichodemus Ochieng, Alloys Ngesa, Anna Atieno je vdaná, Josphine Akinyi Okelo (v programu má ID 41469). Bydlí v jednopokojovém hliněném domě, který mají pronajatý měsíčně za 900 hsk. Otec se živí mytím aut, občas provozuje přepravu se svém kole, matka prodává zeleninu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrojel a vodu získávají z vrtané jámy. Všichni přežívají na měsíčním příjmu 6000 khs. Dolphine je bystrá dívka, ráda čte povídky a ráda si hraje.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.