Domů

Adopce - Mary Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 41475
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Beatrice Akinyi, farmářka
Otec: Bernard Onyango
Opatrovník: -
Popis situace: Mary Akinyi se narodila 26.6. 2001. Žije se svou sestrou - Milka Auma a se svou matkou Betrice Akinyi narozenou v roce 1982, v jednopokojovém hliněném domě, který je jejich. Matka musí uživit všechny členy rodiny. Mary občas navštěvuje nejlepší kamarádku její matky, u které pobývá, ptotože to má kousek do školy. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolej a vodu získávají z potoka. Jejich průměrný měcíční příjem je 2000 khs. Mary je zdravá dívka, ráda čte knihy, pomáhá doma její matce a ráda chodí do kostela. V roce 2020 nastoupila do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.