Domů

Adopce - Charles Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 41496
Chlapec, 20 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Dorcas Denga Ochieng, nar. 1973, farmaří
Otec: Peter Ochieng Ayino, nar. 1969, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Charles má 6 sourozenců. Narodil se 1. 2. 2004. Žije s rodiči, kteří farmaří, na venkově. Početná rodina musí vystačit s měsíčním příjmem kolem 1500 Ksh (375 Kč), což je nesmírně málo. Bydlí ve 2 místnostech svého hliněného domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Charles je zdravý. Částka potřebná pro jeho adopci je 5600 CZK/220 EUR na jedno školní období. V roce 2023 nastoupil do druháku na SŠ, ale bohužel přišel o svého adoptivního rodiče, a aby mohl pokračovat ve studiu potřebuje nového.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.