Domů

Adopce - Brian Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 41520
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Jane Adhiambo, nar. 1975, prodává zeleninu
Otec: James Were, nar. 1969, prodává ryby
Opatrovník: -
Popis situace: Brian má 3 sourozence: Molly (17 let), Stephen (15 let) a Geofrey 12 (let). Brian je ve třetím ročníku na škole John Seka Mixed Secondary School (stav k roku 2019), potřebuje podporu, protože stále bydlí se svoji babičkou, která vzhledem ke svěmu věku těžko vydělává peníze na pokrytí základních potřeb. Chlapec má rád hraní her a ve škole ho nejvíc baví angličtina. Až vyroste, rád by se stal učitelem. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.