Domů

Adopce - Teresa Adhiambo Ashihundu

Zpět
Číslo dítěte: 41530
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Mary Anyango Owuor, nar. 1961, prodává zeleninu
Otec: Martin Mufraya, nar. 1952, nezaměstnaný
Opatrovník: -
Popis situace: Diana má 4 sourozence: nejstarší Kevin, Winnie, nejmladší Charlise a nevlastní bratr Omondi, jehož věk není přesně znám. Otec nemá práci a tak jediný živitel rodiny je matka. Jedno z dětí chodí na college, ale jen pokud zbývají peníze . Maminka má nestálý příjem a někdy není ani na základní potřeby rodiny. Dívka ráda sleduje fotbal a ve škole ji nejvíc baví sportovní kroužek. Ráda by se stala fotbalistkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.