Domů

Adopce - Eston Maina

Zpět
Číslo dítěte: 41555
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Beth Nyambura, nar. 1959, příležitostné práce
Otec: Harrison Kamau, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Estone má 8 sourozenců: Boniface ( je v adopci pod č. 41506) a Livingstone (je v adopci pod č. 41552). Dále má strarší sourozence: Jane, Rosemary, Antony, Lucy, Timothy a Josphine. Bydlí v jedné místnosti v polohliněném domku, vodu kupují z blízké nádrže a svítí petrolejovými lampami, vaří na ohni a dřevěném uhlí. Oba rodiče mají příležitosné práce a rodina nemá stálý příjem, protože jsou závislí na práci, kterou zrovna seženou. Je těžké udržet všechny děti ve škole a někdy, když není práce, je těžké zajistit i základní potřeby. Chlapec má rád sledování filmů a ve škole ho nejvíc baví vědecký kroužek. Až vyroste, rád by se stal inženýrem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.