Domů

Adopce - Nancy Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 41595
Dívka,
Adoptována
Nancy Adhiambo je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Highridge Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Everlyne Awino, nar. 1957, died
Otec: -, died
Opatrovník: -, má stánek s jídlem
Popis situace: Nancy se narodila v únoru 2002, její matka zemřela v červnu 2002. Protože zemřela velmi mladá, rodina se domnívala, že byla HIV pozitivní. Nancy je HIV negativní. Od 4 měsíců žije se strýcem a tetou ( sestrou matky), které bere za své rodiče. S dalšími 5 dětmi žijí v Kibeře v Nairobi v jedné místnosti. Vaří na kamnech a dřev uhlí, svítí petrolejkami a vodu nosí z vodovodu. Dívka ráda navštěvuje přátele a ve škole ji nejvíc baví skoutský kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.