Domů

Adopce - John Walker Barasa

Zpět
Číslo dítěte: 41618
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Rose Nanjala, drobná farmářka
Otec: Stephen Barasa
Opatrovník: -
Popis situace: John Walker se narodil 24. 7. 2002. Žije v Tranzoia District, Kitale Kiminini Matunda jen s matkou. Otec zmizel během nepokojů na konci r. 2008 a nikdo neví, kde je. Matka hospodaří na malé farmě. John má devět sourozenců. Sestra Winny Nasimiyu je mladší a je také v adopci (ID 41617). Ostatní sourozeni jsou starší: Wolter Mukirisu (tesař), Titus Mwanja (zedník), Felix Wandili (svářeč), Linet Nekesa (vdaná), Lydia Namalwa (vypomáhá v domácnostech). Lilian Nekesa, Amos Barasa a Juliet Lisike (chodí do školy). Matka sama živí sedm lidí. Prodává výnosy z farmy a vydělá asi 6 000 Ksh (cca 1 500 kč) za měsíc. Bydlí v domku o dvou místnostech, za který platí nájem 1 500 Ksh měsíčně. Vaří na ohni, svítí petrolejem a vodu berou z vrtu. John má kožní alergii a v chladnějších obdobích trpí rýmou. Rád hraje fotbal, kreslí a chodí do školy. Studuje 2. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.