Domů

Adopce - Caroline Waheto

Zpět
Číslo dítěte: 41619
Dívka,
Adoptována
Caroline Waheto je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Kebuthio Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Ribank
Země: Kenya
Matka: Hellen Munyatha, nar. 1978, domácí práce
Otec: George Maina, nar. 1974, průvodčí
Popis situace: Carolione se narodila 25. 10. 2003 a má 2 sourozence. Oba rodiče mají jen příležitosnou práce a měsíční výdělek kolem 7000 KES (cca 1750 Kč). Bydlí v pronájmu za 600 KES, celkem 5 lidí žije v jedné místnosti, vaří na ohni, svítí svíčkami a lampami a vodu berou z vrtu. Dívka si ráda ráda hraje a zpívá. Chtěla by být doktorkou, je zdravá. V roce 2018 dívka půjde do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.