Domů

Adopce - Ann Khamala

Zpět
Číslo dítěte: 41644
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: Sarah Everline Owedni, nar. 1969, pere prádlo
Otec: -, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Anne žije s matkou ve slumu Korogocho v Nairobi. Rodiče se rozešli v r. 2005 a matka se musí starat o 5 dětí. Vydělá asi 4000 Ksh (1000 kč) praním prádla. Rodina bydlí v pronájmu v hliněném domku, vaří na dřev. uhlí, svítí petrolejkami a vodu nosí z vodovodu za poplatek. Anne ráda hraje na nástroje, čte knihy, jednou by chtěla být policistkou. Má kožní onemocnění na nohách, jinak je zdravá.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.