Domů

Adopce - Franciscah Ayako Amwai

Zpět
Číslo dítěte: 41646
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: Eunice Omanyo, nar. 1971, dobrovolná učitelka
Otec: Esau David Amwayi, nar. 1968, zedník
Popis situace: Fransiscah má sestru Trizu v programu adopcí pod č. 41655 a dalších pět sourozenců. Dívka bydlí s matkou v pronajatém domku za 1500 šilinků (cca 375 kč) měsíčně. Vaří na dřevěném uhlí, svítí lampami a vodu kupuji z vodovodu. Dívka má žaludeční problémy, na které bere léky, objevují se jí občas puchýře na různých částech těla.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.