Domů

Adopce - Erick Kuya Imbwaka

Zpět
Číslo dítěte: 41647
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: Fridah Omusinzi Dishon, nar. 1979, v domácnosti
Otec: Charles Imbwaka Kuya, nar. 1977, zedník
Popis situace: Erick žije s rodiči ve slumu Korogocho v Nairobi. Má t2 sourozence: Laura (nar. 2010) a Eugene (nar. 2013). Jeho otec je zedník bez stálého příjmu a živí celkem 5 lidí. Erick rád hraje fotbal a čte. Je to zdravý chlapec. Rodina bydlí v 1 hliněné místnosti v pronájmu. Střecha je z vlnitého plechu a doma vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu si kupují ve stánku na vodu za poplatek. Jeho adopce stojí 5600,- Kč/220 Euro za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.