Domů

Adopce - Naomi Muthoni

Zpět
Číslo dítěte: 41669
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: Rosemary Ngonyo, nar. 1970, krejčová
Otec: David Minagui Mwangi, nar. 1968, převozník
Opatrovník: -
Popis situace: Naomi má 3 sourozence: Hildu, Miriam a nejmladší Tabitha. Žijí s rodiči ve slumu Korokocho v Nairobi. Otec převáží náklad trakařem, většinou zavazadla či vodu pro ostatní a matka je švadlena. Oba příjmy jsou nestálé a nestačí na školné pro děti. V roce 2019 půjde do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.