Domů

Adopce - Rayern Musinga

Zpět
Číslo dítěte: 41717
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kakamega Bukulunya
Země: Kenya
Matka: -, vypomáhá v domácnostech
Otec: -, řidič
Opatrovník: Esinas Kesenwa - Grandmother, nar. 1938, prodává zeleninu/farmaří
Popis situace: Ryan chodí na střední školu a žije s babičkou a 5 dalšími sourozenci: Yvonne – studuje na ZŠ, Shaila – je na SŠ, Christine – dokončila ZŠ, Cliff – také dodělal ZŠ a Kelly – studuje SŠ. Má ještě další 4 sourozence, kteří ale žijí jinde: dva nejmladší bydlí s rodiči v Kitale (Joy – nar. 2007 a Michael – nar. 2005) a nejstarší Maureen a Mercy jsou již vdané. Ryan bydlí u babičky, protože rodiče žijí daleko od školy, kam chlapec chodí. Měsíčně má babiččina rodina příjem asi 6,500 Ksh. Celkem 7 lidí bydlí ve 4 místnostech svého hliněného domku. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z řeky. Chlapec miluje fotbal a je zdravý. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK / 220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.