Domů

Adopce - Yvone Obisa Amugune

Zpět
Číslo dítěte: 41718
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kakamega Bukulunya
Země: Kenya
Matka: Jeniffer Afandi Amugune, nar. 1968, žije jinde
Otec: Nicholas Amugune, nar. 1960, žije jinde
Popis situace: Yvonne se narodila 15.5.2000 ve vesnici Bulunya, v okrese Vihiga. V roce 2013 úspěšně složila závěrečné zkoušky na základní škole a v roce 2014 nastoupila na střední školu. Žije s babičkou, která je už hodně stará a nemůže se o ně dobře starat. Yvonne má 3 sestry - Christine Makungu, která chodí na střední školu St.John´sN.S.S., Micheal Karagayi a Joy. Obě sestry chodí na základní školu Fena Academy. Rdiče děti opustili a žijí neznámo kde. Bydlí v třípokojovém domku bez elektřiny spolu s dalšími 8 dětmi. Domek patří jejich babičce. Měsíční příjem činí 2000,- KES. Vaří na palivovém dřevě a vodu na vaření a pití berou z řeky. Děti si musí samy vařit, protože babička je stará a upoutána na lůžko. Yvonne je zdravá. Dívka v roce 2019 půjde do 4. ročníku střední školy, jedná se o poslední ročník. Dívka by potřebovala vyšší podporu 14.400 Kč / 600 Eur nebo 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.