Domů

Adopce - Lorren Imari Andisa

Zpět
Číslo dítěte: 41748
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Nancy Adisa, nar. 1971, domácí práce
Otec: -, nežije s rodinou
Popis situace: Lorren je jedináček a žije jen s matkou v pronájmu o jedné místnosti. Bydlí tam s nimi její 4 sestřenice a bratranci, kteří osiřeli. Dva z nich museli nechat školu, protože teta – Lauřina matka, jim nemohla platit školné, ale další dvě sestřenice Mercy a Night (dvojčata) jsou v programu adopcí pod č. 40364 a 40365 a tak mohou dál studovat. Matka je jedinou živitelkou rodiny, nemá stálou práci, přiležitostně vypomáhá v domácnostech. V roce 2022 bude dívka končit střední školu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK/220EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.