Domů

Adopce - Elizabeth Stephanie Wangare

Zpět
Číslo dítěte: 41782
Dívka,
Adoptována
Elizabeth Stephanie Wangare je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Nairobi Eastleigh
Země: Kenya
Matka: Teresia Waithera Kimani, nar. 1958, prodává oblečení a obilí
Popis situace: Elizabeth by měla za dva roky dostudovat střední školu, ale náhle přišla o adoptivního rodiče. Dívka v březnu 2019 předčasně porodila sedmiměšíční dítě. Její maminka říká, že Elizabeth se vrátila do školy v lednu 2020. Situace v Keni s těhotenstvím mladých a svobodných dívek je velmi složitá, ale bohužel také hodně častá. Téma sexu je v Keni zcela tabu a nejvíc na to doplácí právě mladé dívky. Nejčastěji se totiž stává, že když se dívka dostane do jiného stavu, muž ji opustí a ona se pak o dítě musí starat sama, případně za pomoci své rodiny. Proto by Elizabeth potřebovala pomoc, aby mohla dostudovat alespoň střední školu. Dívka ráda čte a plete copánky, chtěla by jednou pracovat ve zkrášlovacím studiu. Její matka živí rodinu a má příjem asi 5000 Khs měsíčně (cca 1250 kč). Rodina bydlí v pronájmu, 3 lidé v jedné místnosti, vaří na kamnech, svítí petrolejem a vodu mají z vodovou. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.