Domů

Adopce - Treazah Muhonja

Zpět
Číslo dítěte: 41786
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Gilwadsi -
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Mary Adisa, nar. 1967, příležitostné práce na farmě
Popis situace: Trizer chodí do 4. třídy Girwadzi Primary School. Oba rodiče zemřeli. Otec v r. 2001 a matka v 2002. Nyní žije s babičkou a nemá žádné sourozence. Měsíčně má rodina příjem 6,000 Ksh (cca 1500 kč). 7 lidí bydlí ve 4 místnostech hliněného domku, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z řeky. Trizer ráda zpívá a pěstuje květiny kolem domku, je zdravá.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.