Domů

Adopce - Muhammed Muturi Sedh

Zpět
Číslo dítěte: 41791
Chlapec,
Adoptován
Muhammed Muturi Sedh je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Felistar Wacera Mwangi, nar. 1964, domácí práce
Otec: Seph Mohammed, nar. 1964, pouliční řemeslník
Popis situace: Mohamed žije v Nairobi s rodiči. Má jednoho sourozence, který žije u babičky na venkově v Maragua. Rodiče vydělají asi 5000 Ksh (cca 1250 kč), otec je kovář. Bydlí v pronájmu o 1 místnosti, vaří na kamnech, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Chlapec rád plave a jezdí na kole, čte povídky.
Kontakt: Barbora Sladká, , tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.