Domů

Adopce - Sharoon Vihenda

Zpět
Číslo dítěte: 41804
Dívka,
Adoptována
Sharoon Vihenda je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Eshinutsa Primary School.
Město, čtvrť: Kakamega Emulunya
Země: Kenya
Matka: Sarah Ijai Lidiema, nar. 1982, žena v domácnosti
Otec: Josia Aswani Mukaka, nar. 1977, bez práce
Opatrovník: -
Popis situace: Sharon Vihenda se narodila 9.4.2003 v Emulunya Village, Mbale a chodí do místní školy. Její otec Josia Aswani M. se narodil 1977 a je bez práce. Matka Sarah Ijai Lidiema se narodila 1982 a je v domácnosti. Mladší sourozenci Bryan Shitindo a Valari Shinaki jsou oba ve škole. Měsíční příjem 2000 Ksh. Žijí v hliněném domě, který vlastní otec, ve dvou místnostech. Používají dřevo na vaření, petrolejku na světlo a pramen vody na vaření, pití a praní. Dítě je zdravé, pro oba rodiče je těžké uživit děti.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.