Domů

Adopce - Esther Wairimu

Zpět
Číslo dítěte: 41810
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Vihiga Emulunya
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Milkah Machenga - Grandmother, nar. 1942, žena v domácnosti
Popis situace: Esther Wairimu se narodila 2002 v Emulunya Village, Mbale. Její babička, která se o ní stará, se narodila v roce 1942. Esther je úplný sirotek. Žijí v hliněném domečku a babička se stará celkem o 7 dětí. Používají dřevo na vaření, petrolejku na svícení a pramen vody na vaření, pití a praní. Babička je příliš stará na výchovu, ale snaží se. Nemají prakticky žádný měsíční příjem. Dívka je na střední škole a nedávno ztratila adoptivního rodiče. K tomu, aby mohla školu dostudovat potřebuje 5600,- Kč/ 220 EUR na jeden term.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.