Domů

Adopce - Winnie Njoki

Zpět
Číslo dítěte: 41813
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Huruma
Země: Kenya
Matka: Jane Wambeti Anyiga, nar. 1966, farmářka
Otec: Sammy Anyiga Madahina, nar. 1960, zedník
Popis situace: Winnie žije s oběma rodiči v Nairobi, má 6 sourozenců. Otec je zedník a matka farmaří, měsíčně vydělají asi 7000 Ksh (cca 1750 kč). 7členná rodina žije v hliněném jednopokojovém domku v pronájmu, vaří na kamnech, svítí petrolejkou a vodu berou z vodovodu. Dívka ráda zpívá a sportuje. Ve škole ji nejvíc baví školní pěvecký sbor. Ráda by se stala muzikantkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.