Domů

Adopce - Brighton Olumula

Zpět
Číslo dítěte: 41818
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Vihiga Kilingili
Země: Kenya
Matka: Bondina Ominza Isioli, nar. 1972, žena v domácnosti
Otec: Patrick Abiton Olumula, nar. 1974, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Brightone Olumula se narodil 1999 v Emakale Village, Kilingili a je vychovávan pouze matkou. Jeho matka Bondina Iminza se narodila 5.10.1972 a pere pro ostatní. Má další děti mladší než Brighton: Derrick Olwanu, Agnes Musimbi, Erick Isioli a Maurine Minaya. Všichni jsou ve škole. Její měsíční příjem je 2000 Ksh, což rodině nestačí. Žijí v polozděném domě ve dvou pokojích, celkem 7 osob. Používají dřevo na vaření, petrolejku na světlo a pramen vody na vaření, pití a praní. Její manžel dávno zemřel a byla zanechána bez příjmu. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví chemie a biologie. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.