Domů

Adopce - Jackson Nzuki

Zpět
Číslo dítěte: 41837
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Nzula Nzuki, nar. 1984, obsluhuje v baru
Popis situace: Jackson žije s tetou Mary od svých 2 let, protože matka odešla do Nairobi za prací a nyní pracuje jako barmanka a nechala ho v péči Mary a neposílá mu peníze. Bydlí v domku Mary ve 3 místnostech, celkem 11 lidí. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu nosí ze studny. Jackson chodí do 8. třídy základní školy. Chalpec by potřeboval podporu ve výši 2.400 Kč/100 EUR za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.