Domů

Adopce - Monica Anyango

Zpět
Číslo dítěte: 41841
Dívka,
Adoptována
Monica Anyango je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu St. Anne Dudi Girls Secondary Shool.
Město, čtvrť: Kisumu Usula
Země: Kenya
Matka: -, zesnula
Otec: -, farmaří
Opatrovník: Jennifer Hatula - Grandmother, nar. 1930, farmaří
Popis situace: Monica se narodila v roce 1999 a má sestru Mary, ktrá je také v adopci pod č. 40903. Žijí u babičky, neboť maminka již zemřela. Bydlí v hliněném domku, kde si vaří na ohni, svítí petrolejkou a pro vodu chodí k prameni. Babička je již dost stará a přesto musí zvládat péči o rodinu a vydělávat farmařením. Dívka je zdravá. Od roku 2019 dívka studuje na veřejné střední škole St. Anne Dudi Girls Secondary School. Adopce tohoto dítěte jemožná za částku 14.400 Kč/200 Eur nebo 16.800 Kč/220 Eur ročně.
Kontakt: Vlasta Pauke Dobešová, vlasta.dobesova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 195 962

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.