Domů

Adopce - Monican Mutinda

Zpět
Číslo dítěte: 41845
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Kitem
Země: Kenya
Matka: Christin Mwikali, nar. 1979, Žena v domácnosti
Otec: Onesmus Mntimda, nar. 1979, farář
Popis situace: Monicah Mutinda se narodila 20.3.2006. Žije s rodiči v New Vallege, u Kitengela. Její otec je farář a je bez příjmu. Její matka je v domácnosti. Má staršího bratra Issaca Mutindu, který chodí do školy. Jejich měšíční příjem činí 1500,- šilinků a nájem domku stojí 1000,- šilinků měsíčně. Vaří na dřevěném uhlí a vodu na vaření a pití si nosí z placeného vodovodu. Monicah je zdravá. Studuje ve druhém ročníku střední školy, proto je vhodná podpora 5600Kč/220 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.