Domů

Adopce - Edmond Mukabwa

Zpět
Číslo dítěte: 41861
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Reuben
Země: Kenya
Matka: Nancy Imola, nar. 1987, v domácnosti
Otec: Victor Mukabwa, nar. 1968, bez zaměstnání
Popis situace: Edmor má 4 sourozence: Livingstone, Ephantus, Gloria a Veneza. Žijí s rodiči v 1 místnosti hliněného domku ve slumu. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Dítě je zdravé. Potřebuje školné na jeden term 5600,-Kč/220 EUR.
Kontakt: Barbora Sladká, , tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.