Domů

Adopce - Juliana Omari

Zpět
Číslo dítěte: 41870
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi
Země: Kenya
Matka: Agnes mumbua, nar. 1979, Žena v domácnosti
Popis situace: Juliana se narodila 11.4.2003 v Athi River K.M.C. Její matka je v domácnosti, snaží se přivydělávat občasným prodejem zeleniny. Má dvě mladší sestry - Lilian a Norah. Jejich měsíční příjem činí 2000,- šilinků. Pronajímají si jednopokojový domek bez elektřiny. Vaří na dřevěném uhlí a vodu si kupují z veřejného vodovodu. Juliana má problémy se zuby a čeká ji operace. Pro matku je velmi těžké se o děti postarat, stará se celkem o pět dětí.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.