Domů

Adopce - Mark Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 41876
Chlapec,
Adoptován
Mark Omondi je v programu adopce od roku 2010 a dnes navštěvuje školu Nairobi Industrial Institute.
Město, čtvrť: Nairobi Njiru
Země: Kenya
Matka: Florence Awuor, nar. 1966, v domácnosti
Popis situace: Mark Omondi se narodil 24. 11. 1995. Žije v Nairobi v oblasti Njiru jen s matkou, která po operaci páteře nemůže pracovat. Má 3 sourozence: Jane Atieno, Francis Juma a Fredrick Otieno. Měsíčně mají příjem asi 5,000 Ksh. Bydlí v 1 místnosti svého domku, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu berou a donáší z vodovodu. Mark je alergik a má problémy s očima.
Kontakt: Kristýna Žůrková, kristyna.zurkova@adopceafrika.cz, tel. +420 737 523 211

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.