Domů

Adopce - Zainab Ibrahim Hassan

Zpět
Číslo dítěte: 41878
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Sowieto/ Kayole
Země: Kenya
Matka: Zainab Ibrahim Hassan, nar. 1987, hospodyně
Popis situace: Matka Zainab je samoživitelka se dvěmi dětmi. Obě děti mají rozdílné otce a žádný z nich je nepodporuje. Matka Zainab byla také původně zařazena v programu adopce, a díky němu vystudovala i vyšší odbornou školu. Matka v současnosti pracuje v hotelu jako hospodyně, a tak získává peníze na podporu svých dětí. Pracuje na smlouvu. V roce 2021 začala dívka studovat na střední škole. Pomůžete jí získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.