Domů

Adopce - Calistus Owino

Zpět
Číslo dítěte: 5010
Chlapec,
Adoptován
Calistus Owino je v programu adopce od roku 2002 a dnes navštěvuje školu Rambo secondary school.
Město, čtvrť: Nairobi Siaya
Země: Kenya
Matka: Eunice Akinyi, nar. 1972, zemřela
Otec: -, neznámý
Opatrovník: Anastacia, drobná farmářka
Popis situace: Calistus Owino je druhý nejstarší a má dvě nevlastní sestry: Jackline a Caroline. Jeho matka zemřela r. 2007 po dlouhé nemoci a otce nikdy nepoznal a neví se, zda je ještě naživu. Po smrti maminky šel žít ke staré babičce Anastacii na venkov, která je drobnou farmářkou. Caroline (nar. 1995), jeho starší sestra, nechala školu kvůli penězům, má miminko a také bydlí s babičkou. Jackline (nar. 2000), další nevlastní sestra, žije v Nairobi u otce a chodí do školy. Rodina bydlí v jedné místnosti z hlíny s doškovou střechou, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí ze studny. Babička má dvě krávy, o které se Calistus stará. Chlapec je zdravý. Chlapec rád hraje házenou a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Kristýna Žůrková, kristyna.zurkova@adopceafrika.cz, tel. +420 737 523 211

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.