Domů

Adopce - Caleb Onyango Okeyo

Zpět
Číslo dítěte: 50282
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Bondo
Země: Kenya
Matka: Selemia Okeyo Aboge, nar. 1964, zemřela
Otec: Risper Akongo Okeyo, nar. 1974, krejčí
Opatrovník: -
Popis situace: Caleb se narodil 30. 11. 1998. Žije jen s otcem, matka v r. 2004 zemřela. Otec se znovu oženil, a tak má hoch tři vlastní a dva nevlastní sourozence. Sestra Levin je také v adopci (ID 50285). Otec je krejčí a vydělá asi 4 500 Ksh (cca 1 100 Kč) za měsíc. Všech osm členů domácnosti bydlí ve vlastním hliněném domku v jedné místnosti, vaří na ohni, svítí petrolejkami a vodu berou z jezera. Chlapec je zdravý, rád farmaří (pěstuje zeleninu) a čte knihy. Chlapec chodí do 3. ročníku na střední školu, má tedy před sebou poslední rok k dokončení středoškolského studia (stav 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.