Domů

Adopce - Robert Ochieng Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 50286
Chlapec,
Adoptován
Robert Ochieng Otieno je v programu adopce od roku 2003 a dnes navštěvuje školu Waware Mixed. Sec. School.
Město, čtvrť: Nairobi Shaurimoyo
Země: Kenya
Matka: Margret Adhiambo Ochieng, nar. 1974, rybářka
Otec: Peter Ochieng, nar. 1962, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Robert má 3 sourozence: starší Petera – byl také v adopcích a starší Mary a mladší Tracy. Peter žije ve městě s Robertem, zbytek rodiny žije na venkově. Rodiče jim pronajímají jednu místnost ve slumu a sami bydlí s ostatními dětmi v domku na venkově. Prodávají ryby a podporují tak chlapce i ve městě a na škole.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.