Domů

Adopce - Brian Okuku Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 50332
Chlapec,
Adoptován
Brian Okuku Omondi je v programu adopce od roku 2003 a dnes navštěvuje školu Technical University of Mombasa.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Marem Adonuto, nar. 1997, učitelka
Otec: Alphonce Okuku, nar. 1974, žijí odděleně
Opatrovník: -
Popis situace: Brian má matku a 3 sourozence: Bonface, Lennox a Letty. Bydlí v hliněném domku prarodičů na ostrově Rusinga. Žijí ve třech místnostech, vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovými lampami. Žijí s nimi ještě další děti z rodiny. Matka je učitelka, prarodiče již nepracují, a tak je matka jediná živitelka rodiny. Každý měsíc má ale problémy zajistit základní potřeby rodiny a udržet děti ve škole. Proto byl Brian v programu adopcí již od základní školy. Úspěšně dodělal střední školu a od září 2017 byl přijat na Technical University of Mombasa ke studiu čtyřletého bakalářského kurzu Marine Resource Management. Bohužel však přišel o podporu předchozího adoptivního rodiče, a tak doufáme, že najde někoho nového, kdo by ho mohl podpořit částkou minimálně 1.200 Kč/měsíc (14.400 Kč/rok).
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.