Domů

Adopce - Bridgit Wanjiru

Zpět
Číslo dítěte: 50419
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Githembe
Země: Kenya
Matka: Lydia Wangehi, nar. 1974, dobrovolný koordinátor adopcí
Otec: Peter Njoroge, nar. 1972, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Salom má 3 sourozence: Edward 13, Brenda 17 a Assumta 6. Edward je také v adopci. 10členná rodina včetně 4 dětí z příbuzenstva žije ve 3 místnostech kamenného domku v pronájmu, vaří na dřev uhlí, svítí elektřinou a vodu berou z vrtu. Všechny děti v rodině chodí do školy. Otec je řidič a matka Lydia je dobrovolná koordinátorka projektu adopcí. Salome je zdravý a miluje tanec. V roce 2019 půjde do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Anna Šlancarová, , tel. +420 776 124 131

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.