Domů

Adopce - Brian Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 50956
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Mutengo
Země: Kenya
Matka: Caroline Auma, nar. 1973, švadlena
Otec: -, opravář
Opatrovník: -
Popis situace: Brian se narodil v roce 2000 a žije s oběma rodiči. Má 2 sourozence: Denzela a Fitzela, kteří chodí do školy. Rodina bydlí ve slumu ve 2 místnostech v pronájmu. Doma vaří na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu si nosí z vrtu. Brian je zdravý. V roce 2019 chlapec dokončí střední školu a potřebuje podporu ve výši 4.800 Kč/200 Eur na trimestr.
Kontakt: Sandra Gulázsiová, , tel. +420 721 509 194

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.