Domů

Adopce - Abiud Nyangweso Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 51084
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Mary Nyangwebo, nar. 1954, prodává ryby
Otec: Michael Nyangwebo, nar. 1932, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Abiud má matku, která je vdova. Má 5 sourozenců: Japheth, Shadrack – je v adopci pod č. 50544, Jared, Ann a Winnie. Jen tři z nich ještě žijí s matkou v tří pokojovém hliněném domku, vodu nosí z jezera a vaří na dříví. Mají malou petrolejovou lampu, kterou svítí. Matka se stará ještě o svá dvě vnoučata. Výdělek je závislý na tom, kolik toho každý den prodá, takže je značně nestálý a také závislý na úlovku rybářů. Když je výlov zakázán, nemají prakticky žádné prostředky a musí vynechávat některá jídla v rámci dne. Abuid velmi ráda hraje fotbal a poznává nové kamarády. Chlapec studuje ve 2. ročníku na střední škole. K jejímu dokončení mu tedy zbývají dva roky (stav 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.