Domů

Adopce - Anna Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51336
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Kissia Oroo Ndiece, nar. 1953, prodavačka dříví
Popis situace: Ann chodí do školy Island of Hope na ostrově Rusinga. Otec zemřel a matka je nemocná – má meningitidu, což ovlivnilo její mozek. Anna nyní zůstává u své babičky. Ta prodává dříví na otop. Ann má 4 sourozence: Tabitha, Benjamin, Susan a Dorcas a dva nevlastní: Senith a Marren. Tabitha a Marren nechaly školu, ale ostatní do škoyl chodí. Benjamin a Dorcas zůstávají s matkou. Ann bydlí se 6-ti člennou rodinou v hliněném domku ve dvou místnostech, měsíčně mají příjem asi 3,500 Ksh (cca 875kč). Doma vaří na dříví, svítí lampou a vodu berou z jezera. Dívka je zdravá a v roce 2022 chodí do třetího ročníku střední školy. Školné na jedno školní období činní 5,600,- Kč/220 EURO. (16,800 Kč /660 EURO za rok)
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.