Domů

Adopce - Lenox Lewis Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51340
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Susan Achieng Deya, nar. 1982, kadeřnice
Otec: -, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Lenox potřebuje podporu, protože stále žije se svou babičkou, která vzhledem k její věku nemůže tolik pracovat, aby pokryla základní potřeby rodiny. Chlapec rád hraje házenou a ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal doktorem. Chlapec v roce 2020 šel do 2. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.