Domů

Adopce - Lenox Lewis Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51340
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Susan Achieng Deya, nar. 1982, kadeřnice
Otec: -, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Lenox žije s matkou a nevlastním otcem. Matka je kadeřnice a otec farmaří. Mají příjem asi 5,000 Ksh za měsíc (cca 1,250 kč). Lenox se pilně učí. Rodina (celkem 5 lidí) bydlí v hliněném domku ve dvou místnostech. Doma vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z Viktoriina jezera. Chlapec rád hraje házenou a ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.