Domů

Adopce - Geofrey Ochieng Atwallah

Zpět
Číslo dítěte: 51342
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Anjeline Atieno, nar. 1960, farmářka
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Geofry má 2 sestry: starší Dianu a malou Linet. Žijí s matkou v hliněném domku o třech místnostech, kde vaří na dříví, svítí lampou a vodu berou z jezera. Matka je samoživitelka a má malou farmu, kde hospodaří, ale úroda je se změnou klimatu stále více nejistá a na prodej na trhu nejsou přebytky z úrody dostatečné. Příjem někdy pokryje stěží jen jídlo. V roce 2019 je chlapec ve 3. ričníku střední školy. Geofrey potřebuje podporu ve výši 4.800 Kčnebo 5.600 Kč na trimestr (200/220 EUR/ trimestr).
Kontakt: Alena Tabet, alena.tabet@adopceafrika.cz, tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.