Domů

Adopce - Clinton Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51343
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Gorety Atieno, nar. 1980, farmářka
Otec: Esther Oquwa, nar. 1960, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Clinton má 6 sourozenců, z nichž Boniface je také v adopci pod č. 51643. Oba rodiče zemřeli, Clinton nyní žije se svou babičkou, která je starší vdova, proto nemůže moc pracovat a živit rodinu. Potřebují podporu, aby zaplatili školní poplatky. Chlapec v roce 2020 studuje 3. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.