Domů

Adopce - Velma Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 51348
Dívka,
Adoptována
Velma Achieng je v programu adopce od roku 2006 a navštěvuje školu Nyamasare Girls Secondary School.
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Pamela Adhiambo, nar. 1973, prodává ryby
Otec: Charles Okoth, nar. 1958, drobné podnikání
Opatrovník: -
Popis situace: Velma se narodila 23.11.1999, má oba rodiče a 3 sourozence: staršího Dennise a Quinter a mladšího Stanleyho. Jejich otec vlastní polohliněný domek se třemi místnostmi, kde bydlí, vodu berou z řeky a svítí malou petrolejovou lampou. Otec prodává potraviny ve stánku a matka prodává ryby. Oba příjmy jsou nestálé a někdy nestačí na vše potřebné. Velmě 8. prosince 2017 se narodila holčička, které dala jméno Edith Otieno. Péči o dítě doprovázejí komplikace, ale je odhodlaná se vrátit do školy. Od ledna 2019 nastoupila na střední školu a o dítě se bude starat maminka. Otázkou však je, jak na tom za těchto okolností rodina bude, protože maminka se kvůli péči o dítě nebude moci věnovat prodeji ryb, takže zmizí důležitý zdroj příjmů. Vzhledem k tomu že je Velma na internátní střední škole, potřebuje podporu ve výši 16,800 ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.