Domů

Adopce - Ivone Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 51412
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Caroline Anyango, nar. 1983, prodává potraviny
Otec: Benard Odhiambo, nar. 1976, prodej ryb
Popis situace: Ivone se narodila v roce 2002 a v roce 2021 chodí do 4. ročníku střední školy Island of Hope na ostrově Rusinga, kde žije s oběma rodiči a 5 vlastními sourozenci. Měsíčně má rodina příjem asi 6.000 KSH (cca 1.500 kč), což bohužel nestačí na obživu a školné pro celou rodinu. Celkem 9 lidí včetně nevlastního bratra Steva bydlí v hliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z Viktoriina jezera. Dívka je zdravá. Její podpora je díky studiu na střední škole vyšší, školné na jedno školní období je 5.600 Kč/ 220 EUR.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.