Domů

Adopce - Vincent Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 51415
Chlapec,
Adoptován
Vincent Ochieng je v programu adopce od roku 2006 a navštěvuje školu Mt.Kenya Univesity.
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Dina Atieno, nar. 1979, Prodej ryb
Otec: Jared Ogutu Apunda, nar. 1976, Rybolov
Opatrovník: -
Popis situace: Vincent pochází z polygamní rodiny, otec má 3 ženy. Jeho matka je otcovou první ženou. Vincent má 6 sourozenců. Bydlí ve čtyřpokojovém hliněném domku bez elektřiny, vodu získávají z řeky a vaří na ohni na palivovém dříví. Měšíční příjem rodiny činí 6,000 Ksh (cca 1,200 Kč), ale není dostačující na pokrytí základních potřeb rodiny. Chlapec měl být v roce 2020 ve 4. ročníku střední školy, Vincent byl vyhozen ze školy kvůli neplacení školních poplatků. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.