Domů

Adopce - Clement John Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 51417
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Caroline Adhiambo, nar. 1973, farmářka
Otec: John Odhiambo Owuor, nar. 1972, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Clement se narodil v roce 2000. Žije s rodiči a má 6 sourozenců: starší Ibrahim, Celestine, Scholastica, Patricia,mladší Pascal Mary. Měsíčně má rodina asi 1,500 Ksh (cca 375 kč). Celkem 9 lidí bydlí v hliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z Viktoriina jezera. Chlapec je zdráv. V roce 2019 nastoupí chlapec do 2. ročníku na střední škole. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.