Domů

Adopce - Volenter Awino

Zpět
Číslo dítěte: 51418
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Peres Akeyo, nar. 1971, prodej ryb
Otec: Nelson Odhiambo, nar. 1959, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Violetav roce 2014 ukončila ZŠ Island of Hope Humanist School. Žije s rodiči na ostrově Rusinga Island. Otec je farmář a a matka prodává ryby. Dívka má 4 starší sourozence: Janet, Daudi, Vivian a Mercy. Rodina má příjem asi 5,000 Ksh na měsíc a to rozhodně nestačí na to, aby děti posílali pravidelně do školy. Celkem 7 lidí bydlí v hliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z Viktoriina jezera. Dívka je zdravá.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.